Грчка Салата

Краставица, домат, кромид, маслинки, сирење. 450гр

130 ден.

Мешана Салата

Зелка, салата, цвекло, морков, домат, краставица, сирење, маслинки. 600гр

130 ден.

Витаминска Салата

Зелка, цвекло, морков. 250гр

80 ден.

Цезар Салата

Салатка, кубети, пилешки стек, домати, јајце, пармезан, дресинг. 250гр

180 ден.

Шопска

Краставица, домат, сирење, маслинки. 450гр

100 ден.

Урнебес

Урда, буковска пипер, лук по желба. 250гр

100 ден.

Тиро

Фета, павлака, феферони, оригано. 250гр

100 ден.

Тзазики

Краставица, павлака, капар. 250гр

90 ден.

Таратур

Краставица, павлака, лук по желба. 250гр

100 ден.

Резервирај